BARISTA

coffee training point

Profesionálne Baristické centrum v Michalovciach

Barista coffee training point je tréningové centrum ktoré vzniklo ako ďalší projekt, popri kaviarni U baristu. Na tomto mieste sa môžete naučiť niečo pre Vás úplne nové alebo zdokonaliť nadobudnuté skúsenosti. Kurzy sú určené pre širokú verejnosť, pre laika ktorý si kávu len rád vychutnáva alebo aj pre zabehnutého profesionála. Všetky kurzy sú pod vedením majiteľa kaviarne Miroslava Škorvánka – profesionálneho baristu.

Na školeniach sa pracuje so špičkovým vybavením aby vaše vedomosti a skúsenosti boli čo najkvalitnejšie.

Nenazývame to školou ale tréningovým centrom, lebo iba tréningom sa človek zdokonaľuje.

  • Facebook Social Icon

BARISTA

BASIC

KÁVA

ESPRESSO

KÁVOVAR

MLYNČEK

HYGIENA

Teoretická časť – od zberu kávy až po espresso 

Praktická časť – práca z profesionálnym mlynčekom, nastavenie hrúbky mletia, nastavenie gramáže pre dosiahnutie správnej prípravy espressa. 

 

Praktická časť – príprava espressa, správne dávkovanie mletej kávy, správne tampovanie kávy v páke, správne nasadenie páky do stroja, správna extrakcia kávy, zásady správnej prípravy. 

 

Praktická časť –  starostlivosť o kávovar, zásady a dôležitosť správneho čistenia, čistenie pák, hlavy kávovaru, mlecích kameňov

CENA KURZU

100 €

Tento kurz je určení pre verejnosť ,študentov, pracovníkov v oblasti gastronómie a všetkých milovníkov kávy. Počas kurzu získate vedomosti o histórii kávy, pestovaní, zbere , spracovaní kávy, pražení, príprave a správnom servise. Z praktickej stránky si osvojíte zručnosti práce s kávovarom, mlynčekom a rôznymi baristickými pomôckami pri príprave dokonalého espressa. Tento kurz prebieha cez pracovné dni ale aj cez  víkendy  od 9.00 do 18.00 v moderných školiacich priestoroch BARISTA COFFEE TRAINIG POINT v Michalovciach.

Kurz je ukončený záverečnou skúškou, ktorá pozostáva z teoretickej časti – testu, praktickej časti – samostatnou prácou s pákovým strojom a prípravou vybraného nápoja. Úspešní absolventi získajú certifikát v slovenskom jazyku.

Absolvovanie kurzu je možné aj individuálne po dohode s lektorom Miroslavom Škorvánkom.

LATTE ART

KURZ

MLIEKO

ESPRESSO

KÁVOVAR

CAPPUCCINO

MLYNČEK

HYGIENA

Chcete vedieť pripraviť lahodné cappuccino ? Chcete vedieť nakresliť obrázok? Neviete ako na to? Naučíme Vás to.

CENA KURZU

120 €

Podstatou kurzu je naučiť sa správne šľahať mlieko a následne správnym spôsobom ho nalievať. Na kurz si nemusíte nosiť žiadne veci, všetko zaistíme. Prípadne že chcete pracovať s vlastnou konvičkou na mlieko.

Tento kurz prebieha cez pracovne dni  ale aj cez  víkendy  od 9.00 do 18.00 v moderných školiacich priestoroch BARISTA COFFEE TRAINIG POINT v Michalovciach.

Kurz je ukončený praktickou skúškou v správnom našľahaním mlieka a prípravou cappuccina. Absolvovanie kurzu je možné aj individuálne po dohode s lektorom Miroslavom Škorvánkom.

 Úspešní absolventi získajú certifikát v slovenskom jazyku.

BREW BAR

VÝBEROVÁ KÁVA

BREW BAR

INÉ METÓDY PRÍPRAVY

​KÁVY

Nepoznáte Chemex, Hario, Drip, Aeropress skrátka všetky ostatné prípravy iné ako espresso? Chcete vedieť si doma pripraviť kávu cez rôzne alternatívne metódy?

Naučíme Vás to.

CENA KURZU

100 €

Podstatou kurzu je naučiť sa pripravovať kávu rôznymi spôsobmi napríklad cez aeropress, chemex atď. Na kurz si nemusíte nosiť žiadne veci všetko zaistíme. Teória je spojená s praxou a prípravou. Najlepšie je  sa to  naučiť čo najviac po praktickej stránke.

Tento kurz prebieha cez pracovné dni  ale aj cez  víkendy  od 9.00 do 18.00 v moderných školiacich priestoroch BARISTA COFFEE TRAINIG POINT v Michalovciach.

Kurz je ukončený praktickou skúškou v príprave alternatívnych káv. Úspešní absolventi získajú certifikát v slovenskom jazyku.

Absolvovanie kurzu je možné aj individuálne po dohode s lektorom Miroslavom Škorvánkom.

Informácie o školení a rezervácia školenia 

BARISTA COFFEE TRAINING POINT MICHALOVCE

by Barista s.r.o. Všetky práva vyhradené