VodaZáklad života, ale aj kvality ak ide o kvalitnú vodu

VODA – tvorí až 90% z espressa. Preto kvalita vody U BARISTU musí byť a je na prvom mieste. Rozhodli sme sa pre filtráciu vody filtrami od spoločnosti 3M. Kvalitu vody neustále kontrolujeme meračmi. Preto u nás máte istotu, že káva bude pripravená z kvalitnej vody.

3M

Nuova Simonelli


Káva U BARISTU sa pripravuje na kávovary vytvorenom profesionálmi pre profesionálnych baristov.

Nuova Simonelli

Nuova Simonelli je talianská spoločnosť so skúsenosťami a tradíciou vracajúcou sa mnoho rokov do minulosti. Spoločnosť vyrába espresso kávovary a predáva ich do celého sveta od roku 1936. Dnes sa Nuova Simonelli môže pochváliť širokou škálou produktov, ktoré sú schopné naplniť očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Investície spoločnosti do výskumu a vývoja nových technológií posunuli spoločnosť na absolútny vrchol v brandži, o čom svedčí aj výhradný sponzoring Svetových majstrovstiev baristov (World Barista Championship), či udelenie ocenenia Compasso d’Oro v oblasti inovácií dizajnu, ergonómie kávovaru a za prínos v oblasti špičkovej aplikácie technológií.

Nuova Simonelli

Aurelia 2 T3

Aurelia 2 v sebe ukrýva najpokrokovejšiu technológiu vo svete prípravy espressa. Je tak dokonalá, že bola zvolená za oficiálny kávovar Majstrovstiev sveta baristov (WBC) v rokoch 2012-2014 a jej technológia bola prenesená do kávovaru Victoria Arduino VA388 Black Eagle, ktorý je oficiálnym kávovarom na WBC pre roky 2015-2017. Aurelia 2 je zameraná na prácu profesionálnych baristov, ktorým dokáže garantovať najvyššiu možnú kvalitu s ohľadom na presnosť, kvalitu extrakcie a flexibilitu nastavení.

Mythos one Clima Pro

Mlynček Mythos One (Clima – Pro) bol vyvinutý v spolupráci zo 4 účastníkmi WBC (World Barista CHampionship), z ktorých traja sa stali aj víťazmi – James Hoffman, Colin Harmon, Fritz Storm a Gwilym Davies. Vytvorenie tohto jedinečného mlynčeka trvalo dva roky. Okrem predných svetových baristov sa na jeho vývoji podieľali aj profesori z Univerzity of Alcona. Mythos je unikátny v tom, že stabilizuje teplotu pomletej kávy v intervale medzi 34-45 ° C, čo prináša do extrakcie espressa neprekonateľnú konzistenciu.

Čerstvé kávovníkové zrno sa U BARISTU melie na profesionálnych mlynčekoch, na ktorých vývoji spolupracovali top baristi sveta.

Mythos One

Starostlivosť o kávovar a mlynčeky na kávu


Organic

Je to prvý certifikovaný organický čistiaci produkt, ktorý je vysoko kvalitný a spĺňa potreby každého baristu a je zdravotne absolútne nezávadný. U Baristu používame produkty na čistenie hláv kávovaru, čistenie trysky na mlieko, čistenie mlynčekov od kávových usadenín a to všetko robíme pre to aby sme priniesli čo najlepší výsledok prípravy kávy pre Vás.Hygiena

U Baristu otázky hygieny a to čistiace prostriedky, dezinfekčné prostriedky, dávkovače a hygiena sociálnych priestorov to všetko zabezpečuje renomovaná firma Hagleitner. Čistota je dôležitá a neberieme to v kaviarni na ľahkú váhu.