Môj príbeh

BaristaUž ako malému chlapcovi mi učarovala vôňa čerstvo uvarenej kávy. V nedeľu ráno ma budil zvuk mlynčeka a čerstvo uvarená káva, ktorej vôňa sa šírila po celom dome. V čase dospievania ma káva sprevádzala na stretnutiach s priateľmi a neskôr v dospelosti na pracovných a priateľských stretnutiach.
V roku 2009, keď som začal pracovať za barom v kaviarni ma zaujala a očarila natoľko, že som sa zúčastnil rôznych školení a stáži v tuzemsku aj v zahraničí.
Absolvoval som:
2011 – Italy – Basic Course Barista – Luigi Lupi
2011 – Italy – Advanced Course Barista – Luigi Lupi
2012 – CZ Prague – SCAE Barista Certifications Level 1, Level 2 – Luigi Lupi
2014 – Slovakia – Barista Certifications – Introduction To coffee – Luigi Lupi
2015 – Slovakia- SCAE Brewing a Grinding certification Level 1 and Level 2
Práca baristu nie je obyčajnou prácou- je to poslanie. Poslanie šíriť kávovú kultúru medzi ľuďmi, robiť osvetu ako správne pripravovať kávu v kaviarni alebo doma.
Začiatok novej cesty
Po rokoch reprezentovania rôznych kávových značiek som začal rozmýšľať nad vlastnou značkou. Preto po dlhých úvahách v roku 2014 vznikla značka – BARISTA.
Vyobrazenie kávovníkového stromu a kávovníkových zŕn predstavuje život. Na kávovníku sa rodia kávovníkové čerešne, v ktorých sa nachádza kávovníkové zrno rôznorodých chutí podľa toho, odkiaľ pochádza. Pod názvom BARISTA sa skrýva profesionalita, erudovanosť a vzťah k zákazníkovi.
Značka BARISTA CAFFÉ reprezentuje vznik niekoľkých druhov skvelých a výnimočných káv. BARISTA CAFFÉ ponúka ľudom nielen výbornú kávu, ale aj jej profesionálnu prípravu.
Káve zdar – Barista Miroslav Škorvánek.